Hírek : Győzelem a Tornán. |
Győzelem a Tornán.
2007.10.20. 12:21
100%-an teljesítették a lányok a Pannon Kupát.
A vasárnap óta Debrecenben készülő magyar csapat már a decemberben kezdődő világbajnokságra készül, és ennek az egyik fontos állomása a Pannon-kupa, amelyet szinte kötelező megnyernie Németh András csapatának.
Kisebb meglepetésre az osztrákok szerezték meg a vezetést, azonban az ötödik percben már 4-1-re a mieink vezettek. Az első tíz percben még, úgy ahogy tartotta magát az ellenfél, de ezután Vérten góljával, még a félidő fele előtt, öt gólra nőtt a magyar előny. Németh András együttese nagyszerűen alkalmazta a „lerohanásos” taktikát, ugyanis rengeteg labdát szereztek a lányok, hiszen a fiatal osztrák gárda pontatlanul és lassan játszott.. Kiválóan játszott Balogh Bea is a jobb szélen, és Pálinger Katalin is hozta a tőle már megszokott bravúrokat. A vendégek közül mindössze Engel játéka érdemelt említést, hiszen ő csapata kilenc találatából hatot szerzett. A huszonegyedik percben már tízzel vezettek a mieink, és az osztrákok annak ellenére sem tudtak feljebb zárkózni, hogy kétszer is emberelőnyben játszhattak.
Magyarország - Ausztria 44-22 (25-9)
Góllövőink:
Pálinger Katalin (kapus) Balogh Beáta 5 Szamoránsky Piroska 3 Tóth Tímea 3 Szűcs Gabriella. 3 Vérten Orsolya 2 Görbicz Anita 10 (2)
Csere: Triffa Ágnes (kapus) Mehlmann Ibolya 3 Tomori Zsuzsa 1 Borbás Rita 3. Kovacsicz Mónika, Ferling Bernadett 4 Orbán Annamária 3 Hornyák Ágnes 1 Kirsner Erika 1
PANNON-KUPA, 2. FORDULÓ:
A Pannon-kupa második fordulójában a házigazda, Németh András szövetségi kapitány által irányított magyar női kézilabda-válogatott 18-11-s félidei eredmény után tizenhárom góllal, 33-20-ra verte Litvániát. A magyar együttes legjobbja Tóth Tímea volt, de ki kell emelni a remekül védő Pálinger Katalin nevét is, miként Mehlmann Ibolya és Görbicz Anita is eredményes és hatékony játékot mutatott be.
Az szerdai, osztrákok elleni 22 gólos győzelem után a magyar csapatnak a litvánok ellen sem lehetett más célja, mint a minél nagyobb gólarányú győzelem elérése. Ugyanakkor Németh András a mérkőzés előtt kifejtette: „Továbbra sem a számszerű eredmény a domináns szempont, hanem a mutatott játék. A minél gyorsabb, pontosabb, lerohanásos játék kialakítása a fő célunk. A mérkőzés rövid ünnepséggel kezdődött: a szervezők ajándékkal és virágcsokorral köszöntötték az ötvenedik válogatottságát ünneplő Vérten Orsolyát és a hazai pályán szereplő Szűcs Gabriellát. A magyar csapat keretéből ezúttal Triffa Ágnes és Tomori Zsuzsa kényszerült a szűkítés miatt a lelátóra. Az osztrákok elleni mérkőzéshez hasonlóan magabiztosan kezdett a magyar csapat, és már hat perc után vezetett négy góllal (6-2). Ezután kiegyenlítettebbé vált a játék, és a félidő közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Tóth és Vérten Orsolya vezérletével 9-7 után négygólos szériát produkált a csapat. Pálinger csodálatosan védett, szinte megbabonázta a litván lövőket, és remek labdákkal indította a gyors szélsőket. A magyar válogatott annak ellenére vezetett simán hét góllal a szünetben (18-11), hogy támadásban messze nem nyújtott maximumot.
Szünet után Németh András szinte egy új csapatot küldött pályára. A friss emberek – Herr Orsolya, Kovacsicz Mónika, Szucsánszki Zita, Ferling Bernadett, Kirsner Erika – új színt is hoztak a játékba, és pillanatok alatt végleg eldöntötték a mérkőzést (22-11). A litvánokban kis túlzással csak a Cornexiben játszó Laima Bernataviciute góljai tartották a lelket. Állandósult a csapatok közötti tíz gól körüli különbség, és érezni lehetett, hogy ezt egyik csapat játékosai sem tudják figyelmen kívül hagyni. Végül a magyar válogatott tizenhárom góllal bizonyult jobbnak a litvánnál, ami azt jelenti, hogy két nap után két győzelemmel áll.
A válogatott készülhet a pénteki, Kína elleni megmérettetésre, amely egyben a torna döntője lesz, hiszen az ázsiaiak is két győzelemmel állnak, miután 29-25-re verték Ausztriát. A torna harmadik fordulójának két mérkőzését Nyíregyházán rendezik.
MAGYARORSZÁG-LITVÁNIA 33-20 (18-11)
MAGYARORSZÁG: Pálinger Katalin - Balogh Beáta 2, Szamoránsky Piroska 1, Tóth Tímea 7, Szűcs Gabriella, Vérten Orsolya 3, Görbicz Anita 5 (2). Csere: Herr Orsolya (kapus), Mehlmann Ibolya 3, Borbás Rita 1, Hornyák Ágnes 2, Kovacsicz Mónika 2, Szucsánszki Zita 3, Ferling Bernadett 2, Kirsner Erika 2.
PANNON-KUPA, 3. FORDULÓ:
Németh András szövetségi kapitány által irányított magyar női kézilabda-válogatott nyerte a Pannon-kupát, miután Nyíregyházán meggyőző különbséggel, tizenkilenc góllal verte a jövő évi olimpia házigazdáját, a kínai együttest. A torna harmadik helyén Ausztria végzett, miután a két fordulót követően nyeretlenül álló két együttes csatáját nyolc góllal megnyerték Litvánia ellen.
A találkozó előtt Kirsner Erikát 125. Vérten Orsolyát 25. válogatottsága alkalmából.
Az előző napoknál nagyobb izgalomra és jó játékra számított a nyíregyházi közönség a Kína elleni mérkőzés előtt, amelyet nyugodtan nevezhetünk döntőnek is, hiszen korábban mind a magyar, mind a kínai csapat legyőzte Ausztriát, illetve Litvániát. A harmadik helyet végül az osztrákok szerezték meg, miután 27-19-re legyőzték a balti állam csapatát. A magyar csapatból a Litvánia elleni mérkőzéshez hasonlóan kimaradt a kapus Triffa Ágnes, a mezőnyjátékosok közül pedig a debreceni irányító, Orbán Annamária nem került csapatba. A Kína elleni mérkőzés azért is ígért hasznos felkészülést a világbajnokságra, mert a magyar lányok a franciaországi csoportmérkőzések első fordulójában azokkal a japánokkal játszanak, amelyek a kínaihoz hasonló ázsiai stílust képviselik.
Hamar kiderült aztán, hogy a távol-keleti csapat sincs egy súlycsoportban Németh András lányaival, hiszen tíz perc eltelte után már 9-2-t mutatott az eredményjelző tábla. A védekezés remekül működött, Szűcs Gabriella és Tóth Tímea nagyszerűen blokkolt, ha pedig a falon átlőtték a labdát, akkor Pálinger Kati védett. Támadásban Szamoránsky Piroska vitte a prímet, aki lerohanásból és beállós pozícióból is eredményes volt. A kínai szövetségi kapitány már tizenkét perc után időkéréssel próbálkozott, de ez sem törte meg a magyar együttes lendületét (14-7), amelyben egyre inkább elkapta a fonalat Mehlmann Ibolya és Görbicz Anita is. A két csapat közötti különbség ugyan már a félidő vége előtt elérte a tíz gólt (18-8), végül azonban „csak” kilencgólos előnnyel tértek pihenőre a hölgyek (20-11).
A második félidőben az előző két mérkőzéshez hasonlóan jöttek az új emberek. Kicsit visszavettek a lendületből lányaink, gyengült a védekezési hatékonyság, így többször voltak eredményesek a kínaiak. Herr Orsi ugyanakkor Pálingerhez hasonlóan tartást adott a csapatnak. Balogh Bea góljával 30-17 lett az állás, és ekkor már biztos volt a győzelem. Az utolsó tíz percnek már-már gála hangulata volt: a magyar játékosok igyekeztek szép gólokkal meghálálni a nyíregyháziak lelkes szurkolását, a nézők pedig a látványos megoldások és 40-21-es siker mellett már a tornagyőzelmet is ünnepelték.
A magyar csapat mindhárom mérkőzését tíz gól felett nyerte, így száz százalékos teljesítménnyel nyerte a Pannon-kupát. Várjuk a hasonló folytatást a decemberi világbajnokságon!
Végeredmény:
Magyarország
Kína
Ausztria
Litvánia
|